Zrod nové tradice na dvoře unikátního statku

České Budějovice, 21. květen 2010

Účast na společensko-profesním setkání významných členů, představitelů agrární a hospodářské komory, starostů i akademiků z Českobudějovicka a Českokrumlovska, byla pro mne příjemným osvěžením vrcholící předvolební kampaně. Akci pod širým nebem, ve dvoře unikátního historického statku, jenž agrárně prosperoval již v polovině 16. století, jsem si opravdu užil v pestrém společenství zemědělců, majitelů a manažerů místních firem i zástupců komunální sféry. Kredit setkání umocnila přítomnost prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby, děkana Zemědělské fakulty JU České Budějovice Miloslava Šocha a dalších významných zástupců zemědělského školství.

Neformální setkání důležitých osobností ze širokého společenského a profesního spektra vnímám jako důležitou platformu pro posílení regionální sounáležitosti. Velkou pozornost si zasloužila i výstava moderní zemědělské a stavební techniky. 

Dvůr Vondrov je zaměřený na jezdecký výcvik a chov koní, účastníci si mohli mimo jiné prohlédnout zmodernizované stáje a sportovní zázemí areálu. Zajímavá byla profesionální komunikace s koňmi ze země, pod sedlem i v zápřahu. Jsem rád za pozvání na akci, která jistě najde trvalé místo v jihočeském kalendáři významných společensko-profesních událostí.

Otázky a odpovědi

• Pane poslanče, očekával bych, že vzhledem ke svému vzdělání a dosavadní profesi budete spíše členem zemědělského výboru sněmovny. Proč jste se nechal zvolit do hospodářského výboru?..více >

Video

Jak je a bude

Fotogalerie