Budu se snažit nezklamat

České Budějovice, 1. červen 2010

 

V Modrém domě vládla při sledování on-line volebních výsledků opravdu napjatá atmosféra.

Děkuji všem příznivcům a sympatizantům za podíl na relativně úspěšném průběhu a výsledku voleb do Poslanecké sněmovny v našem kraji. Modrému týmu, spolupracovníkům z Modrého domu, spolukandidátům, volebním komisím, objektivním médiím a zejména svým blízkým, trpělivě snášejícím změnu mé osoby ve veřejného činitele. Vážím si všech voličů, kteří svým souhlasem vhozeným do volební urny projevili aktivní zájem o budoucnost republiky a našeho kraje.
 
Jsem opravdu potěšen vítězstvím ODS na jihu Čech. Nemohu však přehlédnout šestnáctiprocentní voličský odliv ve prospěch TOP 09. Rád bych osobně poděkoval každému z 71 tisíců voličů, kteří dali hlas konzervativní straně. A obzvláště si cením preferencí na volebním lístku u mého jména. Hluboce si vážím projevené přízně i naděje v souvislosti s mým vstupem na špičkovou politickou scénu. Budu se snažit nezklamat získanou důvěru.
 
Za nejlepší výraz vděku za nabytou podporu považuji okamžitou a cílevědomou práci na deklarovaném politickém programu strany ve prospěch Jihočeského kraje a jeho obyvatel. V první řadě doufám v urychlené sestavení vlády, která bude mít většinovou podporu v Parlamentu. To nebude podle mého názoru možné bez nalezení kompromisní programové shody s TOP 09 a VV, pokud tato středo-pravicová koalice získá příležitost sestavit vládu.

 

Otázky a odpovědi

• Pane poslanče, očekával bych, že vzhledem ke svému vzdělání a dosavadní profesi budete spíše členem zemědělského výboru sněmovny. Proč jste se nechal zvolit do hospodářského výboru?..více >

Video

Jak je a bude

Fotogalerie